Щороку в третій четвер листопада увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння, або #NoSmokingDay. Його головна метасприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоровя.

Тютюнопаління спричиняє кожний пятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу (https://cutt.ly/BTWYMEQ):

 понад 7 із нихце активні курці
 майже 1,2 млнпасивні

Майже половина дітей у світі регулярно вдихає забруднене тютюновим димом повітря в громадських місцях, а 65 000 – помирають щороку від хвороб, повязаних із пасивним курінням. Вчені зазначають, що куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого. Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена відразу, а для підлітківпів пачки. Ті, хто почав палити до 15 років, у пятеро частіше помирають від раку легень.

 Чи є електронні сигарети безпечною альтернативою?

В Україні ринок електронних сигарет на законодавчому рівні досі не врегульований. Це означає, що українці споживають товар, який не пройшов перевірок та не має сертифікатів відповідності. Окрім того, рідини для електронних сигарет не марковані, тому визначити їхній склад вкрай важко. Водночас поширеність куріння серед українських підлітків віком 13-15 років викликає серйозне занепокоєння, адже фактично курить кожен пятий з них.

Вже доведено, що куріння електронних сигарет підвищує ризики виникнення хронічних хвороб, раку легень та серцевосудинних захворювань, оскільки містять шкідливі хімічні речовини, якот важкі метали та канцерогени (https://cutt.ly/QTWFZEU).

 Як куріння впливає на інфікованих COVID-19?

За даними Всесвітньої організації охорони здоровя, люди з серцевосудинними та респіраторними захворюваннями, що спричиненні курінням, мають вищий ризик розвитку важких симптомів коронавірусної хвороби (https://cutt.ly/ATWJxG3). Куріння є фактором ризику для будьякої інфекції нижніх дихальних шляхів, а вірус, спричинений COVID-19, вражає, у першу чергу, дихальну систему людини.

Споживачі електронних пристроїв для куріння також можуть наразитися на ускладнений перебіг хвороби у випадку інфікування COVID-19, адже вейпи, електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну так само чинять шкоду дихальній та імунній системі.

Слабку серцевосудинну систему мають хворі на COVID-19 із курінням в анамнезі. Це робить таких пацієнтів більш сприйнятливими до важких симптомів, а отже може збільшити ймовірність смерті.

Не варто використовувати підміну понять та шукати інші способи кинути курити: електронні цигарки чи вироби з тютюнувсе це негативно впливає на ваше здоровя. Найкращий та єдиний спосібце відмовитися від куріння загалом, скільки б вам не було років. Адже люди, які кинули курити у віці від 30-35 років, мають таку ж тривалість життя, як і ті, хто ніколи не пробував сигарети.