Планова операція, на відміну від екстреної, дозволяє пацієнтам підготуватися, визначити для себе можливий час для перебування на лікарняному ліжку, обрати найближчу лікарню. “Де в моєму місті мені зроблять планову операцію безоплатно?”, таке питання нерідко ставлять оператором контакт-центру НСЗУ. Розповідаємо, як знайти необхідну інформацію.

Безоплатну операцію можна зробити в тих медичних закладах, які мають договір на пакет “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Уточнити, який медзаклад має договір на цей пакет можна, зателефонувавши за номером 16-77.

Щоб самостійно знайти такий медзаклад, відкрийте розділ “Е-Дані” на сайті НСЗУ та оберіть вкладку “Аналітичні панелі (Дашборди)”: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard

Вам потрібен дашборд “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Або перейдіть за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts

Відкрийте другий розділ “Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг”.

Далі скористайтеся фільтрами, щоб знайти потрібну лікарню саме в тому населеному пункті, який вас цікавить:

• у фільтрі “Населений пункт” напишіть ваше місто (наприклад, Запоріжжя);
  •  у фільтрі “Група послуг” оберіть “3 Хірургічні операції дорослим та дітям”, і на мапі з’являться всі медзаклади, в яких можна зробити хірургічну операцію за Програмою медичних гарантій (у Запоріжжі таких медичних закладів 18);
  •  таблиця під картою містить інформацію про назву, адресу та телефон лікарні.

Якщо звернення не екстрене, то пацієнт може обирати лікарню, де робити планову операцію, звичайно, в залежності від профілю лікування медичного закладу.

Також нагадуємо, у яких випадках планова операція буде безоплатною:

• з направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра;
  • з направленням лікуючого лікаря;
  • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  • переведення з іншого медзакладу або клінічного підрозділу лікарні;
  • при самозверненні у невідкладному стані.