Нагадуємо, що пацієнти можуть отримати електронний рецепт на “Доступні ліки” або рецептурний препарат навіть за відсутності телефона.

Коли лікар виписує е-рецепт на “Доступні ліки”, то на прохання пацієнта може роздрукувати цей рецепт у вигляді інформаційної пам’ятки. Інформаційна пам’ятка містить, зокрема:

номер рецепту;

код підтвердження (у разі, якщо декларація з номером телефону, то код прийде в СМС. Якщо без телефону, то роздрукується на інформаційній пам’ятці);

інформацію про виписані ліки;

інформацію про спосіб застосування.

Щоб отримати “Доступні ліки”, пацієнти з роздрукованою пам’яткою мають звернутися до будь-якої аптеки, яка бере участь у програмі.

На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

Знайти аптеку, яка відпускає “Доступні ліки” можна через:

контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір та відпускає ліки за необхідним напрямом;

дашборд на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/deqODTLZ. У меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та контактами. Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є в наявності потрібний вам лікарський засіб;

чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Виконуйте вказівки чат-бота і він підкаже, де найближча аптека.

Докладніше про те, як працює програма реімбурсації можна прочитати у Гіді по програмі “Доступні ліки” для пацієнта за посиланням: https://cutt.ly/Nw3aRn3b.

 

Паліативні пацієнти можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. До програми реімбурсації “Доступні ліки” включено шість препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.
Рідні таких пацієнтів часто запитують, де саме можна отримати ці ліки за е-рецептом. Відповідаємо
Маючи електронний рецепт, необхідно звернутися в аптеку, яка має договір із НСЗУ. Такі аптеки можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки”. Але важливо також, щоб ця конкретна аптека, яка вас цікавить, відпускала власне опіоїдні анальгетики.
Радимо скористатися дашбордом “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом”: https://cutt.ly/ZetmnupF.
У фільтрі “Програма еРецепту” оберіть потрібний напрям програми реімбурсації — опіоїдні анальгетики. Ви побачите майже 500 аптек та аптечних пунктів в різних регіонах нашої країни.
У меню ліворуч оберіть ваш населений пункт або громаду, щоб знайти найближчу до вас аптеку. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.
Радимо попередньо зателефонувати до аптеки, щоб з’ясувати, чи є потрібний вам лікарський засіб у наявності. Якщо немає, то ліки можна замовити.

Необхідність особистої присутності пацієнта в аптеці при отриманні ліків чи медичних виробів за програмою реімбурсації за електронним рецептом – це міф.
У разі необхідності ліки пацієнту за е-рецептом можуть отримати рідні. Тож в аптеку не обов’язково вирушати особисто. Лише повідомте або пришліть номер вашого е-рецепту рідним, які можуть завітати до аптеки.
В аптеці потрібно повідомити фармацевту 16-значний номер електронного рецепта. А далі обрати із запропонованих фармацевтом торговельних найменувань лікарських засобів саме той, який потрібний. Тож попередьте тих, хто отримуватиме для вас ліки чи медвироби, які саме препарати потрібні, в якій кількості, якого саме виробника.
Якщо в аптеці відсутнє необхідне торговельне найменування лікарського засобу, можна замовити потрібний препарат та прийти до цієї ж аптеки через декілька днів. Або звернутися до будь-якої іншої аптеки, яка відпускає “Доступні ліки”.
Докладніше про те, як отримати “Доступні ліки” для своїх рідних за е-рецептом, НСЗУ Національна служба здоров’я України розповідали тут: https://bit.ly/44YWpYI.

Паліативні пацієнти можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

До програми реімбурсації “Доступні ліки” включено 6 препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.

Щоб почати отримувати знеболювальні для паліативних хворих, потрібно:

Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря для встановлення діагнозу. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт:

  • Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.
  • Пацієнтам із розладами психіки та поведінки: звернутися до психіатра.
  • Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Далі — звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Також не забувайте брати з собою телефон, на який прийшли номер рецепта і код його погашення.

Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, які анальгетики повністю безоплатні, а за які потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Докладніше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення та надання паліативної допомоги за програмою реімбурсації: https://cutt.ly/cw23ZjHr

 

Оновлено реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню).

До переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів (доступні з вересня), а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові (будуть доступні з жовтня).
До програми увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою.

Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Для того, щоби отримати знеболювальні необхідно:
☛ Для пацієнтів з онкологією – звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та сформує е-рецепт в електронній системі охорони здоровʼя.
☛ Для пацієнтів із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та створить електронний рецепт.
☛ Усім іншим пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та призначить пацієнту знеболювальні засоби.
Далі пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт на ліки.
Детальніше на нашому сайті: https://bit.ly/3R7eKyu
Оновлено реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню).

До переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів (доступні з вересня), а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові (будуть доступні з жовтня).

До програми увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Для того, щоби отримати знеболювальні необхідно:

Для пацієнтів з онкологією звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та сформує ерецепт в електронній системі охорони здоровʼя.

Для пацієнтів із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та створить електронний рецепт.

Усім іншим пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаряспеціаліста. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та призначить пацієнту знеболювальні засоби.

Далі пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт на ліки.

Детальніше на нашому сайті: https://bit.ly/3R7eKyu

 

Адреси аптек програми Доступні ліки Сум

Назва Адреса
Аптека №300 Суми, вулиця Миру, 30
Аптека №15 Суми, вулиця Іллінська, 12
Аптека №55 Суми, проспект Курський, 111/1
Аптека №35 Суми, проспект Лушпи, 10/1
Аптека №5 Суми, вулиця Харківська, 12
Аптека №2 (мережа аптек Подорожник) Суми, вулиця Охтирська, 1
Аптека №35 Суми, вулиця Іллінська, 35
Аптека №45 Суми, вулиця Горького, 1
Аптека №27 Суми, вулиця Харківська, 96
Аптечний пункт №3 Суми, вулиця Труда, 3
Аптека №28 Суми, провулок Терезова, 1
Аптека №25 Суми, вулиця Харківська, 38
Аптека №38 Суми, вулиця Іллінська, 49
Аптечний пункт №1 Суми, вулиця 20-ти річчя Перемоги, 13
Аптека №57 Суми, вулиця Ковпака, 59/4
Аптечний пункт №4 Суми, вулиця 20-ти річчя Перемоги, 13
Аптека №52 Суми, вулиця Харківська, 38
Аптека №90 Суми, площа Покровська, 8
Аптека №29 Суми, вулиця Героїв Крут (Вул.Черепіна), 76/2
Аптечний пункт №15 Суми, вулиця Марко Вовчок, 2
Аптека №44 Суми, вулиця Харківська, 4
Аптека №103 Суми, вулиця Героїв Крут, 76/3
Аптека №91 Суми, вулиця Роменська, 90
Аптека №195 Суми, вулиця Борова, 47
Аптека №62 Суми, вулиця Новорічна, 8
Аптека №87 Суми, вулиця Кондратьєва Герасима, 122
Аптека №1 (мережа аптек Подорожник) Суми, вулиця Троїцька, 21
Аптека №11 (мережа аптек Подорожник) Суми, вулиця Іллінська, 2
Аптека №80 Суми, вулиця Петропалівська, 72
Аптечний пункт №3 Суми, вулиця Троїцька, 48
Аптека №9 Суми, вулиця Набережна Ріки Стрілки, 6
Аптека №12 Суми, вулиця Прокоф’єва, 12/1
Аптечний пункт №7 Суми, вулиця Марко Вовчок, 2
Аптека №3 Суми, площа Покровська, 3
Аптека №2 Суми, проспект Курський, 39
Аптека №56 Суми, вулиця Харківська, 2/1
Аптечний пункт №4 Суми, вулиця Ковпака, 7
Аптека №12 Суми, вулиця Петропавлівська, 60
Аптека №4 Суми, проспект Шевченка, 7
Аптека №95 Суми, вулиця Шевченка, 17
Аптека №19 Суми, вулиця Герасима Кондратьєва, 181
Аптечний пункт №1 Суми, вулиця Іллінська, 48/50
Аптека №16 (мережа аптек Подорожник) Суми, вулиця Іллінська, 12
Аптека №89 Суми, вулиця Горького, 39
Аптека №15 (мережа аптек Подорожник) Суми, вулиця Герасима Кондратьєва, 171
Аптека №235 Суми, вулиця Леваневського, 28
Аптека №83 Суми, вулиця Троїцька, 51
Аптека Суми, вулиця Троїцька, 28 А
Аптека №96 Суми, вулиця Харківська, 32
Аптека №15 Суми, проспект Курський, 105
Аптека №1 Суми, проспект Тараса Шевченка, 24
Аптека №18 Суми, проспект Шевченка, 4
Аптека №27 Суми, вулиця Кооперативна, 1
Аптека №41 Суми, вулиця Кооперативна, 1
Аптека №4 Суми, вулиця Петропавлівська, 74
Аптека №11 Суми, вулиця Іллінська, 12
Аптека №88 Суми, вулиця Охтирська, 18
Аптека №42 Суми, проспект Лушпи, 22
Аптека №10 Суми, вулиця Горького, 41
Аптека №26 Суми, вулиця Петропавлівська, 76
Аптечний пункт №1 Суми, вулиця 20 років Перемоги, 13
Аптека №19 Суми, вулиця Лесі Українки, 6-1
Аптека №106 Суми, площа Привокзальна, 1
Аптека №2 Суми, вулиця Леоніда Бикова, 1
Аптека №6 Суми, проспект Курський, 105
Аптека №1 Суми, вулиця Роменська, 61
Аптечний пункт №2 Суми, вулиця Ковпака, 22
Аптечний пункт №3 Суми, вулиця Марко Вовчок, 2

Набув чинності новий реєстр лікарських засобів (https://bit.ly/41VZzuZ), які підлягають реімбурсації (відшкодуванню) за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

До реєстру включено і препарати імуносупресії для пацієнтів в посттрансплантаційному періоді. Алгоритм їх отримання передбачає кілька кроків.

⓵ Консультативний висновок з планом лікування

Перед випискою зі стаціонару трансплантолог/імунолог складає та видає на руки реципієнту консультативний висновок з планом лікування, в якому вказано міжнародні непатентовані назви (МНН) та уточнені торговельні назви необхідних препаратів і їх рекомендована доза.

⓶ Електронний рецепт

У кожному центрі трансплантації має бути лікар, який обіймає посаду трансплант-координатора і до якого після виписки зі стаціонару має звернутися пацієнт. Трансплант-координатор вносить план лікування з консультативного висновку трансплантолога/імунолога до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та виписує електронний рецепт з МНН на потрібний препарат, але зазначає, які саме торговельні назви імуносупресантів необхідні пацієнту.

Реципієнт також може звернутися до найближчих медичних установ, де є трансплант-координатор, щоб мати посттрансплантаційний супровід: проходити необхідні обстеження та отримувати електронний рецепт на необхідні ліки.

Отримувати консультативну допомогу з приводу результатів планових обстежень, можливих змін у стані здоров’я тощо реципієнт має можливість також у трансплантолога/імунолога центру, де він отримав лікування методом трансплантації.

⓷ «Доступні ліки»

Інформацію про місцезнаходження аптек та наявність в них необхідних ліків можна уточнити в інформаційно-довідковій службі НСЗУ за телефоном: 16-77.

Детальніше: https://bit.ly/40ZHta5

До програми «Доступні ліки» включено 32 торгові назви препаратів проти хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, у тому числі проти бронхіальної астми.

Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою необхідно:

Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги (далі – ПМД).

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність у аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Покажіть рецепт працівнику аптеки.

Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77,

через дашборд на сайті НСЗ: https://bit.ly/3wt3qAZ

через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

 

Для українців працює програма «Доступні ліки», завдяки якій вони можуть отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

Рецепт може бути паперовим або електронним.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт.

☛ Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1.
☛ Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою.
☛ У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою.
☛ Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), не більше трьох найменувань на один рецепт.

Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

Більше дізнатись про те, як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, можна за посиланням (https://bit.ly/3DbuHvW).

В Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки», завдяки якій, пацієнти можуть отримувати необхідні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

Знайти таку аптеку допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».

Також шукати аптеку з “Доступними ліками” можна за допомогою “Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” https://cutt.ly/ASw5Kwv.

Нагадуємо, що для забезпечення доступу пацієнтів до життєво важливих ліків, лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти.

Про те, яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», детальніше — за посиланням (https://bit.ly/3TE62W7).

 

Одне з основних питань в Україні – це висока вартість ліків, тому багатьом українцям доводиться приймати рішення: або відстрочити лікування, або здійснювати його тільки частково. Результати соцопитування показали, що 94% респондентів вважають медпрепарати надмірно дорогі. При цьому 48% пацієнтів скаржаться на підробки і неякісні ліки. Майже 70% українців не звертаються до лікарів і займаються самолікуванням. А половина всіх хворих приймала ліки за порадами знайомих чи рекомендаціями в інтернеті.

Згідно статистичних даних смертність від серцево-судинних хвороб становить 65 відсотків від загальної смертності в Україні. Діабет другого типу мають мільйон осіб. Це в шість разів більше, ніж хворих на діабет першого типу — інсулінозалежний. Людей із бронхіальною астмою зареєстровано 210 тисяч. Це діти та молодь. Тому саме ці захворювання потребують особливої уваги.

1 квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, хворі отримуватимуть безкош¬товно трохи більше півтора десятка препаратів від серцево-судинних захворювань, три найменування ліків від бронхіальної астми і два – від діабету другого типу.

Загалом, за підрахунками МОЗу, під дію програми підпадуть понад 23,8 млн українців. На це в Бюджеті закладені 500 млн грн. Зараз укладаються угоди з власниками аптек, які братимуть участь у програмі «Доступні ліки». Якщо договір підписується з юридичною особою, то вся мережа її аптек буде задіяна у програмі. Купити такі ліки можна буде в обмеженому переліку аптек, що беруть участь у програмі реімбурсації. Вони, у свою чергу, будуть отримувати відшкодування з місцевих бюджетів. Механізм, за яким відбуватиметься купівля ліків, буде таким: лікар виписуватиме рецепт не на конкретний препарат, а на діючу речовину, після чого пацієнт матиме вибір – купити препарат, рекомендований МОЗ, та отримати 100-відсоткову компенсацію, або ж придбати дорожчі ліки, але отримати компенсацію лише вартості дешевого еквівалента, а решту оплатити з власної кишені.

Ліки в аптеках видаватимуться¬ за територіальним принципом – хворий звертатиметься до свого дільничного лікаря, а той видаватиме рецепт на необхідний медикамент і повідомлятиме, в яких аптеках його можна отримати.

Люди зможуть купити ліки і в іншому населеному пункті, але для цього їм треба звернутися за рецептом до тамтешнього лікаря, , аптеки звітуватимуть про кількість виданих препаратів, а лікувальні заклади двічі на місяць перераховуватимуть їм кошти. Таким чином пацієнти матимуть змогу отримати ліки безкоштовно або набагато дешевше, ніж вони мусять купувати їх сьогодні. Для власників аптек це теж нормальна співпраця, бо вони гарантовано отримають свій прибуток.

У 2018 році аптеки м. Суми продовжують працювати за державною програмою «Доступні ліки».

На дверях аптек розміщена спеціальна наклейка учасника програми «Доступні ліки»

Перелік аптечних закладів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” у 2021 році (оновлено)

ПЕРЕЛІК

аптечних закладів, з якими укладені угоди на відпуск лікарських

препаратів за пільговими та безкоштовними рецептами у 2021 році

по КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги №2» СМР

Найменування

Адреса аптечного закладу

Примітки

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптека №195»

вул. Борова,47

в т.ч. наркотичні та психотропні препарати

Товариство з обмеженою відповідальністю «Лінда Фарм»

вул. Привокзальна, 31

вул. Наб. р. Стрілки, 50

вул. Ковпака, 22

в т.ч. наркотичні та психотропні препарати

Товариство з обмеженою відповідальністю МК «ІРІС»

вул. Інтернаціоналістів, 21/1

вул. Героїв Крут,60

вул. Харківська,4 (біля ПриватБанку)

пр.-т Шевченка,4

вул. Горького,23

пр.-т Курський,115

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Медсвіт»

вул. І.Сірка,3 (дитяча поліклініка)

в т.ч. лікув. суміші для хворих на фенілкетонурію

У нинішньому році перелік лікарських препаратів, що беруть участь у програмі збільшено з 198 до 239 найменувань.

Також збільшилася кількість ліків, які можна отримати безкоштовно – зараз таких препаратів 34.

Щоб скористатися програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря й отримати рецепт із зазначенням діючої речовини. Ліки безкоштовно або за частковою вартістю можна отримати за рецептом у будь-якій з аптек, які обслуговують даний Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Попередній перелік ліків, що входять до програми:

ВІД СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Гідрохлортіазид), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведилол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol).

ВІД БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol).

ВІД ДІАБЕТУ II ТИПУ: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

Повний перелік ліків, що входять до програми , дізнавайтесь в аптекаря або на сайті liky.gov.ua

Дії пацієнта з розладами психіки, поведінки та епілепсією для одержання препаратів за програмою “Доступні ліки” – https://drive.google.com/drive/folders/1h57tUIAhYyOaAyKiI73GE-DWzqb124ux

Урядова «гаряча лінія»: 15-45

Пацієнти з епілепсією можуть отримувати “Доступні ліки” безоплатно чи з доплатою.

Для цього необхідно:
 знайти лікуючого лікаря за спеціальністю “Неврологія”, “Дитяча неврологія”, “Психіатрія”, “Дитяча психіатрія”;
 мати встановлений діагноз “Епілепсія”;
 лікуватися амбулаторно;
 отримати е-рецепт на “Доступні ліки”. Е-рецепт виписує виключно невролог або психіатр.

Сімейні лікарі електронні рецепти пацієнтам із епілепсією не виписують 

 У програмі “Доступні ліки” для пацієнтів із епілепсією передбачено 27 торговельних назв препаратів.
МНН – «Вальпроєва кислота», «Карбамазепін», «Ламотриджин». Які саме препарати включені до програми можна побачити тут https://bit.ly/3wElrLT

 З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни. А це – понад 9000 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Знайти найближчу аптеку можна за допомогою дашборду https://bit.ly/3x76wdE.

З 1 жовтня пацієнти з нецукровим діабетом вже можуть отримувати “Доступні ліки” безоплатно.

МНН – “Десмопресин”, у вигляді таблеток та спрею. Всі п’ять найменувань препаратів – безоплатні.

Щоб отримати “Доступні ліки” для лікування нецукрового діабету, потрібно:

 мати лікуючого лікаря за спеціальністю “Ендокринологія”, “Дитяча ендокринологія”. Ендокринолог встановить діагноз, зробить первинні призначення на ліки та створить індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я;
 укласти декларацію із терапевтом/педіатром/сімейним лікарем (на час дії призначень у індивідуальному плані лікування пацієнт може спостерігатися у свого сімейного лікаря;
 лікуватися амбулаторно;
 мати е-рецепт на “Доступні ліки”. Е-рецепт виписує ендокринолог або сімейний лікар/терапевт/педіатр (на основі плану лікування, внесеного в електронну систему охорони здоров’я ендокринологом).

З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни. А це – понад 7000 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Знайти найближчу аптеку можна за допомогою дашборду https://bit.ly/3x76wdE.

 

Програма «Доступні ліки» продовжує працювати під час воєнного стану

Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Наразі пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Про те, як почати отримувати «Доступні ліки» під час воєнного стану – детальніше за посиланням https://bit.ly/3O1C1MO. Яку інформацію мають містити рецепти на «Доступні ліки», ми розповідали тут https://bit.ly/3auTy2k

З цим рецептом пацієнт можна звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.

Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Що стосується аптек, в яких наявні препарати інсуліну, їхній перелік знаходиться за посиланням. Також аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua та geoapteka.ua.

Попри війну в Україні продовжує діяти програма “Доступні ліки”, за якою українці можуть отримати необхідні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

До програми входять лікарські засоби проти:

серцево-судинних хвороб

діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу

бронхіальної астми

розладів психіки та поведінки

епілепсії

нецукрового діабету

профілактики інфарктів та інсультів

Знайти таку аптеку допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».

Яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» — https://bit.ly/3TE62W7

Як почати користуватися програмою «Доступні ліки» під час воєнного стану — https://bit.ly/3DbuHvW