Алкоголь викликає залежність та вражає життєво важливі органи й системи, у тому числі серце та кровоносні судини
Зі вживанням алкоголю пов’язані такі хвороби серцево-судинної системи:

Артеріальна гіпертензія. Регулярне вживання високих доз алкоголю призводить до підвищення артеріального тиску. Спочатку людина зазвичай навіть не здогадується про це. З часом гіпертензія призводить до ураження серця, судин, нирок, сітківки ока, головного мозку, підвищує ризик розвитку інсульту, інфаркту міокарда та смерті внаслідок них.
Фібриляція передсердь. Навіть одноразові великі дози алкоголю призводять до ураження серцевого м’яза й розвитку порушення серцевого ритму. При цьому серце не перекачує достатню кількість крові до тіла людини, внаслідок чого зʼявляється втома, запаморочення, задишка, біль у грудях, «тріпотіння» серця. Таке часто трапляється у молодих людей у вихідні чи святкові дні після пиятики.

Алкогольна кардіоміопатія – це ураженням серцевого м’яза, внаслідок якого серце не може ефективно працювати і недостатньо качає кров. Це проявляється задишкою, утрудненим диханням в положенні лежачи, задишкою під час сну, серцебиттям, епізодами непритомності. У важких випадках розвивається застійна серцева недостатність. Якщо людина і далі вживає алкоголь, вона може померти.

Важливо! Немає безпечної дози алкоголю. Навіть невелика його доза шкодить здоров’ю.

Що ж робити?

  • Відмовтеся від алкоголю або значно скоротіть його вживання.
  • Збалансовано харчуйтеся
  • Займайтеся спортом
  • Не куріть

Якщо вам важко самостійно відмовитися від алкоголю, зверніться до лікаря.
Бережіть себе!