15 лютого — Міжнародний день дитини, хворої на рак.

За даними Національного канцер-реєстру, в Україні щороку діагностують близько 1000 нових випадків онкологічних хвороб у дітей. Почути цей діагноз – велике випробування для дорослого, а для дитини та її близьких – страшний удар, тож підтримка дуже важлива.

Кожен з нас може підтримати боротьбу дітей та їхніх родин простими діями:

  • долучись до реєстру донорів кісткового мозку. Це не боляче і до 35 років – безоплатно. Якщо в Українському реєстрі потенційних донорів буде 1 000 000 людей, то для кожного пацієнта можна буде знайти донора: https://ubmdr.org/
  • стань постійним донором крові у своєму місті. Поширюйте культуру донорства серед своїх знайомих.
  • якщо з раком бореться ваша знайома родина, запитай, чим допомогти. Це можуть бути не лише гроші чи кров, а й організаційна підтримка: знайти медичний заклад, готовий прийняти пацієнта, чи ліки в наявності тощо. Будь поруч у складний період.

Турбота про маленьких пацієнтів – пріоритет медичної системи й держави зокрема. Всі види медичної допомоги як для дорослих, так і для маленьких пацієнтів з онкологією, є безоплатними, їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг — діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога. Крім того, дітям з онкологічними хворобами сьогодні в Україні вже здійснюють трансплантацію кісткового мозку. І це повністю безоплатно для сім’ї дитини з раком. Під час лікування родичі можуть бути поруч стільки, скільки бажають, зокрема в реанімації – все задля підтримки дитини, що бореться з хворобою!