Алергія – результат неадекватної імунної відповіді на попадання в організм певних речовин.

Весною найбільш розповсюджені види алергій – це алергія на пилок рослин (кульбаби, берези і т.і.) та харчова алергія – на яйця.

Якщо у Вас, або Вашої дитини у період цвітіння рослин з’являється закладеність носа, свербіж очей, повік, сльозотеча і, навіть, задуха – ці рекомендації для Вас.

Алергія на кульбабки, як і будь-яке інше захворювання, має ряд своїх правил, яких все-таки бажано дотримуватися, для полегшення перебігу захворювання. Отже:

  • Обмежте себе від контакту або близького знаходження поруч з алергеном, в нашому випадку – це рослина кульбаба.
  • Бажано менше перебувати на вулиці в суху, вітряну або жарку погоду або у ранковий час, адже саме в такі моменти концентрація пилку найбільш висока. Якщо ви пересуваєтеся на своєму автомобілі, то закривайте вікна і включайте кондиціонер для фільтрації повітря.
  • Вживайте більше вітамінів. Самі розуміє, що чим менше у вашому організмі корисних та допоміжних речовин, тим нижче імунітет і більше вразливість.
  • Сполощіть носову порожнину водою або розчином на основі мінеральних солей. Також рекомендується просте промивання очей.
  • Дотримання елементарних правил особистої гігієни.
  • Уникайте поїздок на пікніки, за місто.

А лергія на яйця є однією з найбільш поширених. Може бути викликана як білком, так і жовтком. Найчастіше проявляється шкірними симптомами – нерівномірний червоний висип, шкірний свербіж, екзема, набряк і почервоніння слизової оболонки рота; проблемами з травною системою – такі як біль у животі, діарея, нудота і блювота. Можуть виникнути й симптоми дихальних шляхів – почервоніння повік, сльозотеча, чхання, закладеність носа, кашель і хрипи, що є типовим для астми.

Будьте обачливі, підчас Великодніх свят не зловживайте крашанками та паскою.

Лікар-педіатр амб.№1 ЦПМСД №2 О.Чорна