Українці можуть отримати стаціонарне лікування від ТБ в будь-якому протитуберкульозному закладі країни, який продовжує працювати. Амбулаторно, тобто в домашніх умовах, лікуватися можна за фактичним місцем проживання.

Якщо ви переїхали в іншу місцевість, маєте симптоми туберкульозу і хочете обстежитися, ви можете:

  • звернутися до фтизіатра у будь-якому медичному закладі, де є такий лікар, або до найближчого фтизіопульмонологічного центру без будь-якого направлення — із собою треба мати паспорт чи посвідчення ВПО;
  • звернутися по консультацію до нового сімейного лікаря.

Важливо! Навіть якщо ви підтримуєте зв’язок зі своїм попереднім сімейним лікарем, рекомендуємо обрати собі лікаря за місцем проживання та підписати з ним або з нею декларацію.

Лікування від туберкульозу зазвичай триває місяцями, а ліки проти нього видають у закладах первинки чи пульмонологічних центрах. Сімейні лікарі замовляють у свій медзаклад препарати від туберкульозу для кожного конкретного пацієнта. Ваш попередній лікар не зможе забезпечити вам потрібні ліки, якщо він перебуває в іншому регіоні.

Якщо ви лікувалися від туберкульозу, але виїхали зі свого регіону в інший, ви можете:

  • звернутися до найближчого фтизіопульмонологічного центру — там вам нададуть потрібні догляд і лікування;
  • підписати декларацію із новим сімейним лікарем — він допоможе відновити терапію та буде супроводжувати ваше лікування.

Як знайти протитуберкульозний заклад і фтизіатра?

Адресу та контакти найближчих медзакладів надасть оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перелік цих закладів: https://bit.ly/3k24OnP.

Джерела:

https://www.phc.org.ua/…/yak-otrimati-medichnu-dopomogu…

https://nszu.gov.ua/…/likuvannya-tuberkulozu-v….