ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Доводимо до Вашого відома, що Сумська місцева прокуратура листом від 16.04.2019 №99-4612 вих-19 повідомила щодо випадків доведення неповнолітніх до самогубства з використанням Інтернет мережі.

На боротьбу з цими так званими «групами смерті» в соціальних мережах були мобілізовані правоохоронні органи держави, що дало позитивний результат – нейтралізацію діяльності таких груп.

Разом з тим, зазначена проблематика лишається актуальною і сьогодні.

Минулого місяця на території обласного центру зареєстрований випадок суіцидальної спроби учениці 6-го класу, яка з жовтня 2018 року грає у мобільний додаток «Кріпіпаста Amino». Бажаючи довести до користувачів додатку свої враження від чогось небезпечного та моторошного, дівчина лезом на своїй правій руці нанесла напис «ПСИХ».

«Кріпіпаста» – це жанр інтернет-фолькльору, який представляє собою невеликі оповідання, мета яких – налякати читача.

Вказаний мобільний додаток та аналогічні інші «Страшные истории-страшилки», «Хоррор Кликер», «Хоррор Боссы», «Двери ужасов» та інші) – це своєрідні інтернет-співтовариства, які ґрунтуються на «кріпіпасті», містять оповідання-жахи, чати, різноманітні конкурси та вікторини.

Слід відмітити, що більшість мобільних додатків мають вікове обмеження «12+» та потребують батьківського контролю використання їх дітьми. Недотримання вказаних обмежень можуть призвести до непередбачуваних наслідків.

З метою запобігання виникненню випадків за участі неповнолітніх через неконтрольоване використання таких мобільних додатків просимо Вас посилити батьківський контроль використання дітьми смартфонів та особливо при скачуванні підозрілих мобільних додатків в Інтернет мережі.