Якщо у вашої дитини кашель, нежить, температура до 38,0°C* (в багатьох країнах — до 38,5°C, згідно з рекомендаціями ВООЗ), отит або інші ознаки хвороби з легким перебігом — щеплення робити можна. Воно буде таким же безпечним та ефективним, як і для повністю здорової дитини.
Діти щодня стикаються з великою кількістю бактерій та вірусів. Вакцини містять лише незначну частину від цієї кількості, тому не можуть “перевантажити” імунну систему. Організм здатен одночасно боротися, наприклад, з легкою застудою та формувати захист від хвороб, з якими його “знайомить” щеплення.
Відкласти вакцинацію варто, якщо дитина має високу температуру (понад 38,0°C) та інші серйозні симптоми. У цьому випадку треба дочекатися одужання та провести щеплення. Це важливо, щоб не переплутати можливі побічні реакції на вакцину й ознаки хвороби. А також, аби можливі побічні ефекти щеплення (підвищення температури, біль у місці введення тощо) не додалися до вже наявних симптомів.
Приводом відмовитися від конкретного щеплення повністю можуть бути тільки:
- певні хронічні захворювання, що потребують прийому препаратів, які пригнічують імунну відповідь;
- важкі імунодефіцитні стани (живі вакцини можуть бути потенційно небезпечними; неживі — безпечні, але можуть не мати ефекту);
- важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини або її компоненти.
Пам’ятайте: відкладене через незначну хворобу щеплення означає, що ваша дитина вчасно не отримала захист від серйозної інфекції. Щодо протипоказань до вакцинації можна проконсультуватися з сімейним лікарем або педіатром.
* Згідно з наказом МОЗ від 10.11.2019 №2070

