ВІЛ передається через кров, сперму, грудне молоко. Також під час статевого контакту, вагітності та пологів. Знаєте про це? Уникаєте різних ситуацій, коли ймовірність інфікуватися висока?

А знаєте, що існує ще три способи профілактики ВІЛ-інфекції? Доконтактна та постконтактна профілактика, а також — лікування ВІЛ як профілактика. Читайте великий матеріал ось тут   https://bit.ly/3tsNHPs

 Доконтактна профілактика ВІЛ (ДКП) — https://prep.phc.org.ua
Разом із презервативами людина, яка приймає ДКП, має понад 99% захисту від передавання ВІЛ статевим шляхом. ДКП приймають щодня по одній таблетці або за схемою 2+1+1 (лише для чоловіків, які практикують секс з чоловіками).
 Постконтактна профілактика ВІЛ (ПКП). ПКП необхідно розпочати якомога швидше протягом перших годин та не пізніше 72 годин після ймовірного контакту з ВІЛ. Зазвичай курс триває 28 днів.
 Лікування як профілактика — https://arv.phc.org.ua
Людина, яка живе з ВІЛ і проходить лікування антиретровірусною терапією (АРТ), з часом матиме рівень вірусного навантаження менше 40 копій РНК/мл. Це робить ВІЛ невизначуваним, а отже таким, що не передається. Приймати АРТ необхідно щодня і пожиттєво.

А також не забувайте регулярно тестуватися на ВІЛ та розпочніть із своїм партнером або партнеркою розмову про ваш ВІЛ-статус, якщо ви досі цього не зробили.