Це графік, у якому зазначено, кому, коли і від чого потрібно вакцинуватися. Свій календар щеплень має кожна країна.

Ці календарі постійно змінюються, у них з’являються нові щеплення та зникають застарілі, але вони завжди ставлять безпеку громадян на перше місце.

Український календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію від 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту B, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту, краснухи, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції.

Усі щеплення за календарем можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря. Вакцинація дітей, старших п’яти років, і дорослих від COVID-19 поки не входить до календаря, але вона також безоплатна.

Важливо дотримуватися календаря щеплень, щоб забезпечити найкращий імунний захист. Намагайтеся вакцинуватися вчасно, а пропущені щеплення надолужуйте якнайшвидше.

Пам’ятайте!

Робити кілька щеплень одночасно — нормальна практика, яка забезпечує захист від кількох інфекцій. Лікар порадить, які щеплення можна робити в один день.

Щеплення можна робити навіть за наявності кашлю, нежитю і застуди, температури до 38,0 °C, під час прорізування зубів і сезонної алергії.

Хронічні та супутні захворювання, як-от астма, діабет, муковісцидоз, онкологія, можуть бути прямим показанням до негайного щеплення, а також для додаткової вакцинації! Люди з такими захворюваннями можуть важче хворіти на інфекції, проти яких захищають вакцини.

Крім вакцинації за календарем є рекомендовані щеплення. Деякі з них, як-от щеплення від грипу для літніх людей, вагітних, медпрацівників, можна зробити безоплатно. Окремі громади закуповують вакцини від вірусу папіломи людини для підлітків. Запитуйте у свого лікаря, які додаткові щеплення можна зробити безоплатно у вашій місцевості, та за можливості робіть інші рекомендовані щеплення власним коштом.

Докладніше про імунізацію: https://bit.ly/2KUuXqa.